Program "Djeca u prirodi" , Grad mladih Granešina - Zagreb

Program "Djeca u prirodi" u Gradu mladih–Granešina-Zagreb nastao je temeljem odluke Skupštine Grada Zagreba, u sklopu Programa javnih potreba u predškolskom odgoju i naobrazbi djece predškolske dobi Grada Zagreba. Suglasnost za provedbu programa dalo je Ministarstvo znanosti obrazovanja i sporta, a nadležnost nad njegovom provedbom ima Gradski ured za kulturu, obrazovanje i sport. Program financira Gradski ured za kulturu, obrazovanje i sport uz minimalnu participaciju roditelja.

Program je namijenjen djeci predškolske vrtićke dobi koja na pet dana zamjenjuju svoj boravak u vrtiću i kod kuće s boravkom u prirodi Grada mladih, u društvu svoje vrtićke skupine i vrtićkih odgajatelja. Djeca su smještena u paviljonima čije su spavaonice i sanitarni čvor posebno uređeni i opremljeni za njihov prihvat. Cjelodnevni program se ostvaruje na otvorenom u prirodi i u tematski uređenim učionicama koju su opremljene suvremenom didaktikom i igračkama. Hrana se poslužuje u prostranom restoranu i primjerena je uzrastu djece, a na jelovniku  se nalaze jela kojima se djeci nastoji približiti zdravi način ishrane.

Termini odlaska djece u Grad mladih za pedagošku godinu 2018-2019:

• 17.09. - 21.09.2018. - Objekt Siget 12   - 2 BUNGALOVA
  • 14.01. - 18.01.2019.  - Objekt Aleja pomoraca 27  - 2 BUNGALOVA

2019 Vrtić Siget. Sva prava pridržana.